Preskočiť na obsah

Deň červených makov.

Zverejnené 11.11.2021.

Kategória

Takto sme si dnes uctili pamiatku všetkých padlých občanov v obci Prietržka počas 1. a 2. svetovej vojny pri príležitosti Dňa červených makov.

Som veľmi rád, že prišli naše deti zo škôlky a školy. Naše deti sú náš poklad. No poklad máme aj v našej histórii a je potrebné ho odovzdávať budúcim generáciám, aby vedeli, že aj tu v našej obci máme hrdinov, ktorí bojovali za nás, za mier svojich detí, vnukov a pravnukov.

Vážme si všetko čo máme a čo nám svojimi činmi a konaním zanechali naši predkovia. Buďme im za to vďační. Nezabúdajme na tradície, kultúru a históriu v takom svetle, v akom naozaj bola. V tom je to čaro a jedinečnosť našej krásnej dedinky Prietržka.

Prajem vám všetkým veľa zdravia a pekný zvyšok dňa.

Váš starosta.