header1

Nové opatrenia vyhlásené vládou SR platné od 25.3.2020 od 00:00 h.

Vážení spoluobčania,
Na základe mimoriadnych opatrení vyhlásených vládou Slovenskej republiky a úradom pre verejné zdravotníctvo je od 25.3.2020 od 00:00 h až do odvolania povinnosť pre občanov nosiť ochranné rúška, resp. iné ochranné prostriedky, ktoré prekrývajú ústa a nos akonáhle opustia svoje bydlisko.
Táto povinnosť bude kontrolovaná a v prípade porušenia sankcionovaná.
Touto cestou Vás preto žiadame, aby ste nevychádzali na ulicu bez ochranného rúška.
Pevne verím, že táto situácia nebude trvať dlho a čoskoro sa všetci vrátime do bežného spôsobu života.
Prajem Vám všetkým veľa síl a pevné zdravie.

Zápis detí do 1. ročníka na školský rok 2020/2021

Vážení rodičia budúcich prváčikov.
Riaditeľstvo Základnej školy s materskou školou Prietržka touto cestou pozýva rodičov budúcich prvákov na zápis detí do 1. ročníka na školský rok 2020/2021, ktorý sa uskutoční dňa 22.4.2020 v čase od 09.00 h do 11.00 h v riaditeľni školy.
Zápis sa uskutoční bez dieťaťa, len s rodičom. Prosíme, aby si na zápis priniesli rodný list dieťaťa, občiansky preukaz a 15,-€ na zaplatenie učebných pomôcok do 1. ročníka.
Tešia sa na vás naše pani učiteľky.

Ochranné rúška pre občanov obce Prietržka

Vážení spoluobčania.

Dnes sme priviezli ďalšiu várku ochranných rúšok v počte 100 ks, v piatok 20.3.2020 máme sľúbených ďalších 100 ks a budúci týždeň ďalších 300 ks. Ochranné rúška sme po dohode s Erikom Šebestom umiestnili do jeho obchodu, kde vám budú tieto bezplatne na požiadanie odovzdané v počte 1 ks na osobu.

Pevne veríme, že opatreniami, ktoré sme zaviedli, ako aj zodpovedným nosením ochranných rúšok, v čo najväčšej miere zabránime výskytu vírusu COVID-19 v našej krásnej dedinke Prietržka.

Zároveň všetkých prosíme a dôrazne vyzývame, dodržujme všetky opatrenia, ktoré máme v obci zavedené, nosme ochranné rúška, ktoré sme Vám v obci zabezpečili. Pamätajme, že situácia je naozaj veľmi vážna a prognózy pre Slovenskú republiku sú alarmujúce. Buďme k sebe tak ohľaduplný a tolerantný, ako sa len dá. Pamätajme na jednu vec: "Nosenie ochranných rúšok v tejto dobe nie je hanba. Hanbou a veľkou nezodpovednosťou je, keď ochranné rúška nenosíme"

Prajeme Vám všetkým pevné zdravie.

Zápis detí do materskej školy v Prietržke na šk. rok 2020/2021

ZÁPIS DETÍ DO MATERSKEJ ŠKOLY NA ŠK.ROK 2020/2021

Riaditeľstvo ZŠ s MŠ Prietržka  vyhlasuje ZÁPIS DETÍ DO MŠ  na šk.rok 2020/2021 nasledovne:

Termín zápisu: 21.mája 2020 -od 11,30hod. do 12,30hod.

                                                     -od 16,00hod. do 16,30 hod.

Zápisu sa zúčastní zákonný zástupca ( bez dieťaťa)

Prinesie si so sebou:

-žiadosť o prijatie do MŠ vyplnenú a podpísanú oboma rodičmi, potvrdenú od detského lekára dieťaťa,

-občiansky preukaz,

-rodný list dieťaťa k nahliadnutiu správnosti údajov

Na predprimárne vzdelávanie sa prijíma:

-prednostne dieťa, ktoré dovŕšilo piaty rok veku,

-spravidla dieťa od troch do šiestich rokov veku,

-dieťa s odloženou povinnou školskou dochádzkou,

-dieťa , ktorému bolo dodatočne odložené plnenie povinnej školskej dochádzky,

- v prípade, že sa jedná o dieťa s odloženou povinnou školskou dochádzkou, je potrebné predložiť rozhodnutie riaditeľa základnej školy o dodatočnom odklade

Žiadosť si môžete vyzdvihnúť v materskej škole alebo si ju stiahnuť na našej webovej stránke www.carovna-skolka.webnode.sk

Rozhodnutie o prijatí/neprijatí do MŠ vydá riaditeľka ZŠ s MŠ Prietržka do 30.6.2020

Opatrenia v obci Prietržka z dôvodu predchádzania šírenia nákazy vírusom COVID-19

Vážení občania,

Z dôvodu vyhlásenia núdzového stavu vládou SR, obec Prietržka pristúpila k opatreniam, ktoré je potrebné dodržiavať aby sme v našej obci predchádzali nákaze vírusom COVID-19. Opatrenia sú aktuálne od 16.3.2020 od 06.00 h do odvolania.

-      -   Zakazuje sa platba v hotovosti na pokladni obecného úradu,

-      -   Kancelária obecného úradu bude pre verejnosť zatvorená, všetky úradné záležitosti je možnosť vybaviť telefonicky na číslach  -0907921763 – starosta obce a 0944008047 – administratívna pracovníčka, prípadne e-mailom na adrese Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. alebo Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.,

-     -    Zakazuje sa zhromažďovanie osôb na verejných priestranstvách v obci,

-      -   Zakazuje sa vykonávanie akýchkoľvek spoločenských, kultúrnych a športových podujatí na území obce,

-      -   Zatvára sa prevádzka miestneho pohostinstva.

Potraviny v obci sa ponechávajú zatiaľ otvorené v bežných otváracích hodinách za nasledovných bezpečnostných opatrení:

-      -   Do potravín sa bude vstupovať maximálne v počte piati nakupujúci

-      -   Zákaz vstupu do potravín bez ochranného rúška

-      -   Pri vstupe do potravín je povinnosťou každého dezinfikovať si ruky pripraveným dezinfikačným prostriedkom, ktoré zabezpečí prevádzkovateľ potravín

Vážení spoluobčania,

situácia je naozaj veľmi vážna. Môžeme to sledovať každý deň v médiách. Nepodceňujme prísne opatrenia, ktoré má naša republika, a ktoré sú dávané za vzor aj v zahraničí. Veľká vďaka za to patrí našej vláde, ktorá danú situáciu v našej republike nepodcenila a začala konať ešte v jej zárodku.

Preto touto cestou vyzývam Vás všetkých spoluobčanov aj ja, starosta našej krásnej dedinky Prietržka, aby ste si uvedomili vážnosť danej situácie a zdržovali sa v domácom prostredí. Eliminujte všetky návštevy so svojimi známymi, rodinnou. Taktiež touto cestou vyzývam všetkých rodičov, aby vysvetlili svojím deťom, že sa nejedná o prázdniny, ale o karanténne opatrenia a držali svoje deti doma a nedovolili im behať po vonku. Vyzývam všetkých tých, ktorí prišli zo zahraničia, prípadne pracujú v zahraničí a prišli domov, aby prísne dodržiavali nariadenú 14-dňovú karanténu aj so svojimi rodinami a nechodili medzi ľudí. Pevne verím, že uvedenými opatreniami zvládneme túto veľmi vážnu situáciu, ktorej čelí celá naša Slovenská republika a celý svet.

Milí priatelia. Táto situácia nám ukazuje, aký krehký my ľudia v tomto reťazci života sme a že zdravie je to najcennejšie, čo človek vo svojom živote môže mať.  Čaká nás veľká skúška života. Preto buďme v tejto dobe k sebe všetci ešte viac ohľaduplný, pozerajme jeden na druhého s veľkou úctou a správajme sa všetci k sebe tak, ako sa správame k tým, ktorí sú k nám najbližšie. Len tak vieme jeden druhého chrániť.

Prajem Vám všetkým pevné zdravie.

                                                                           Peter Flamík

                                                                           Starosta obce

Pripravujeme

marec 2020
pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

bottomimg