header1

DSC 0016

 

Dňa 29.4.2018 sa v našej obci konalo podujatie s názvom "Prehliadka speváckych súborov", ktorú organizoval spevácky zbor "Mužáci" z Prietržky v spolupráci s obcou Prietržka. Na prehliadke sa svoimi pesničkami prezentovali speváčky zo súboru "Spolok spevúľ" z Bratislavy, a speváci zo súborov "Echo" z Holíča, "Enem tak" z Lozorna, "Záhoráci Smolinčané", Kněžpolský mužský zbor, "Mužáci" z Jozefova, "Mužáci" z Mikulčic a samozrejme hostitelia "Mužáci" z Prietržky. Toto podujatie sa v našej obci konalo po druhý krát. Na úvod sa všetkým prítomným prihovoril starosta obce, všetkých učinkujúcich ale aj hostí pivítal, pričom vo svojom príhovore zdôraznil dôležitosť v zachovaní ľudových tradícií a folklóru v obci. Po príhovore spoločne so spevákmi z Prietržky odovzdal ďakovný list a kyticu kvetov pani Anne Rajčákovej, ako prejav vďaky za krásne pesničky, ktoré skladá a ktorými obohacuje repertoár našich "Mužákov" a zároveň týmto reprezentuje obec Prietržku. K dnšenému dňu pani Anna Rajčáková zložila vyše 220 piesní, za čo jej patrí naozaj veľmi veľká vďaka. Všetci účinkujúci predviedli naozaj veľmi profesionálny výkon a svojimi pesničkymi potešili všetkých, ktorí sa na tomto podujatí zúčastnili. Na záver sa všetci účinkujúci zišli na pódiu, aby si mohli spolu aj s hosťami zaspievať a tým sa rozlúčiť. Ďakujeme všetkým speváčkam a spevákom, ktorí prijali naše pozvanie vystúpiť na "Prehliadke speváckych súborov" v obci Prietržka a taktiež všetkým hosťom, ktorí prišli podporiť spevákov. "Dovidenia o rok"

 

.

Pripravujeme

bottomimg