header1

DSC 0151

 

Aj tento rok sa v našej obci konali tradičné fašiangové slávnosti, ktoré organizoval DHZ Prietržka v spolupráci s obcou.

Fašiangové slávnosti sa začali už v piatok 9.2.2018 v skorých ranných hodinách zabijačkou, z ktorej špeciality mohli ešte v ten deň vo večerných hodinách ochutnať občania obce. Pre občanov boli pripravené zabijačkové taniere, jelita, jaternice, tlačenka, oškvarky, bravčová masť, ovarnica a zabijačkové zelé. O prípravu týchto špecialít sa postarali Milan Kotvan ako hlavný kuchár a mäsiar, Zuzana Vlková, Zuzana Ovečková, Lenka Flamíková, Marta Žúreková, Radoslav Žúrek, Vladimír Vlk, Ján Novák, Peter Bellay, Jozef Bellay, Martin Lasák, Stanislav Rajčák, Vladislav Sloboda a starosta obce Peter Flamík. Starosta obce všetkým úprimne ďakuje za pomoc.

V sobotu dňa 10.2.2018 slávnosti pokračovali fašiangovou zábavou. O zábavu sa postarala kapela Top Diamond zo Skalice. Pre všetkých hostí bola pripravená tombola a tí, ktorí mali chuť, mohli ešte ochutnať zabijačkévo špeciality. 

Fašiangové slávnosti pokračovali aj v nedeľu 11.2.2018 tradičným fašiangovým pochodom po dedine. Fašiangového pochodu sa zúčastnili Prítržskí šohaji v krojoch, spevácky zbor Mužáci v krojoch a týchto doprevádzali rôzne maškary, ktorých aj tento rok bolo naozaj veľa. Fašiangový pochod začal o 13.00 h u starostu obce Petra Flamíka, ktorému fašiangari zaspievali "Satrosto, starosto, otváraj bránku...". Po zaspievaní starosta obce všetkých fašiangarov pohostil dobrým vínkom, domácim páleným a niečím pod zub. Potom sa fašiangari pobrali do celej dediny. V dedine bolo veľmi veselo. Takmer celá dedina bola na nohách pred svojimi domami, aby si mohli spoločne užiť tú vynikajúcu fašiangovú atmosféru. Fašiangový pochod sa skončil vo večerných hodinách, kde sa všetci fašiangari spoločne zišli v kultúrnom dome, aby sa po náročnom dni občerstvili dobrým gulášom a tí najvytrvalejší čo to ešte zaspievali.

Starosta obce Peter Flamík ďakuje všetkým, ktorí sa zúčastnili na príprave a samotnom programe fašiangových slávností v obci Prietržka.

 

Pripravujeme

marec 2019
pon uto str štv pia sob ned
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
31

bottomimg